Psühhobussi meediakajastusi

 KuupäevPealkiri / linkLühikokkuvõte 
Aprill
2019
Psühhobuss Teletornis: Geenid ja SinaAlates aprillist on Tallinna Teletornis avatud näitus 'Geeniaalne'. Uue näituse tulekuga muutuvad ka Psühhobussi teadusetendused geeniteemaliseks. "Psühhobussi kaasahaarav teadusetendus „Geenid ja Sina“ selgitab põnevaid geenide ja psühholoogia vahelisi seoseid. Räägime sellest, kuidas ennustavad pärilikud omadused meie käitumist igapäevaelus ning millist kontrolli omame enda elu üle geenide seatud piirangutest hoolimata"
Veebruar
2019
 Aktiivseminar "Mina ka!" teeb valimised noortele huvitavaksTartu Loodusmajas toimus apoliitiline seminar, kus käis Psühhobuss rääkimas sellest, mis mõjutab inimeste valikute langetamist ning miks on oluline võtta vastutust.
Mai
2018
PsychoBus: Untangling the misconceptions about psychologyInglise keelses Tartu Ülikooli blogis kirjutatakse sellest, mis on psühholoogia ning millega tegeleb Psühhobuss. "In any science, the main questions are “Why?” and “How?” In psychology, scientists look for answers to the questions of why and how our brains work the way they do. Our job is to demonstrate the findings of scientists and do it in a fun and interactive way." 
Märts
2018
Eesti teadusteatrid vallutavad Amsterdami  Tartu Postimees kajastas Tartu teadusetenduste maratoni Amsterdamis EV100 auks. "Kahe päeva jooksul annavad neli meeskonda – Ahhaa, Teadusbuss, Psühhobuss ja Kvark – kaksteist etendust."
Veebruar 2018Veeriku kooli blogi Psühhobussi ajulabor Veeriku kooli 4. klassi loodusrühmadele  "Sai teha erinevaid tegevusi ja vaadata maailma natuke teise nurga alt."
November 2017Ringvaade möödakuuldud laulusõnade videost Alguskoht 53:09  "Kui aasta tagasi kogusime meie valesti kuuldud laulusõnu siis sama teevad psühholoogiatudengid Psühhobussist."
November 2017Elu24 möödakuuldud laulusõnade videost Video: möödakuuldud laulusõnad, mida sa enne kuulnud ei ole. "Vaata värskest videost, milliseid uusi ja vanu laulusõnu on inimesed valesti kuulnud!"
November 2017Õhtuleht möödakuuldud laulusõnade videost VAHVA VIDEO: milliseid laulusõnu sina oled valesti kuulnud? "Seda videot vaadates võib juhtuda, et mõned laulud jäävadki sind nüüd valede sõnadega kummitama."
November 2017Ole Rohkem Psühhobussi ajulahkamise töötoast Ajakiri Ole Rohkem kajastab Halloweenilikku aju lahkamise töötuba. "Kõigil soovijatel oli võimalus kanda valget kitlit, tõmmata kätte kummikindad, käsitseda skalpelli ning panna käed külge rohelisele tarretisajule. "
Oktoober 2017Semiootikud oma sügiskoolist Laupäeva õhtul saavad kõik sügiskoolis osalejad proovida virtuaalreaalsust - oma tehnikaga on kohal Psühhobuss!  "Kui tekib küsimus, miks psühholoogid virtuaalreaalsusega tegelevad, tule ja uuri järgi!"
September 2017Teadlaste Öö erisaade ETV-s Varjatud eksperimendid maitsmise, valemälestuste ja horoskoopidesse uskumise kohta. "Me palume möödujatel hinnata kolme eri värvi jooki, kuid asja konks on selles, et kõik need on sama värvi."
Juuli
2017
Anne kanali juures alustas tegevust Rannalabor - Tartu PostimeesTartu Postimees kirjutas Psühhobussi osalusest 2017. aasta SPARK Makerlabi rannalaboris. "Kui täna on Rannalaboris külas TÜ psühholoogia eriala üliõpilaste ellu kutsutud Psühhobuss, siis homme saab alates 15st osa kodukeemia katsetest koos ohutuskoolitusega."
August
2016

Psühhobuss tutvustab tartlastele virtuaalreaalsust

Teeme aeg-ajalt ka avalikke üritusi, kus kõik linnaelanikud meiega tutvuda saavad. "Sel nädalal annab Psühhobuss Kvartali aatriumis võimaluse kogeda virtuaalreaalsust."
Detsember
2015
Veeriku kooli digipööre oli parimKäisime Eesti koolidest parima digipöörde auhinna saanud Tartu Veeriku kooli 4. klassi õpilastele virtuaalreaalsust tutvustamas. "Näiteks külastas kooli Psühhobuss, mis andis lastele võimaluse digivahendite abil rännata ringi kosmoses ja kõndida Kuu peal."
November 2015Psühhobuss selgitab: populaarteaduslik videoseeria Tuntud teadusblogija Jaan Aru kajastab Psühhobussi animatsioonisarja. "Psühhobussi noored on viinud teaduse populariseerimise hoopis uuele tasemele. Ja nad ei peatu!"
September 2015Psühhobuss paneb ennast proovile rahvusvaheliste teadusteatrite festivalil - NovaatorLühike eelvaade Psühhobussi kavale, mida kandsime ette rahvusvahelisel teadusteatrite festivalil. "Võistlusel esindab Eestit Psühhobuss, kuhu kuulvad Tartu ülikooli tudengid tutvustavad etendusega teaduspõhise psühholoogia huvitavaid ja praktilisi tahke."
August 2015Lasteaiaõpetajad panid oma meeled proovile - Postimees/Järva TeatajaRohkem kui sada Imavere lasteaeda õppeaasta algust tähistama kogunenud lasteaiaõpetajat proovisid oma meelte erksust vaatamises, kuulamises ja tajumises. "Meiega tehtud katsetest tuli välja, kui valikuliselt ja suunatult meie meeled töötavad, ja see oli väga lahe kogemus."
Märts 2015Psühhobuss seob meeleolukate esinemistega igapäevaelu ja teaduse - Ole Rohkem Tagasivaade Psühhobussi esimesele tegevusaastale. "Aasta jooksul on buss läbinud tuhandeid kilomeetreid, peatudes erinevates Eesti paikades, korraldanud üle neljakümne psühholoogilisi eksperimente tutvustava etteaste koolides, organisatsioonides ja sünnipäevadel ning on pälvinud oma tegevuse eest mitmeid auhindu ja tiitleid."
Detsember 2014Psühhobuss meil külas - Neljanda klassi blogi Muhe ülevaade Psühhobussi külastusest Konguta koolis, kirjutatud 4. klassi päkapikkude poolt :) "Mulle meeldisid kõige rohkem prillid, mille seest vaadates oli maailm tagurpidi. Tudengitega oli lahe."
Juuli 2014Psühholoogia ettevõtluses: utoopia või võimalikkus? - UT Usutlus Psühhobussi esimestest sammudest ning tulevikuplaanidest. "Selleks, et jõuda ettevõtluseni, on vaja areneda ja arendada ka oma kontseptsiooni, olla midagi suurepärast ja hoopis teistsugust."
Juuni 2014Psühhobuss võitis parima äriidee tiitli - Tartu PostimeesUudislugu Psühhobussi väga edukast esinemisest TÜ äriideede konkurssil Kaleidoskoop. "Psühhobussi eesmärk on innustada inimesi, et nad otsiksid teaduslikke seletusi enda ja teiste käitumisele ning prooviksid murda mitmesuguseid müüte. Eelkõige on aga tegemist lõbusa ajaviitega."
Juuni
2014
Tartu ülikooli tudengite äriideede võistluse võitsid psühholoogia populariseerijad - UT Uudislugu Psühhobussi väga edukast esinemisest TÜ äriideede konkurssil Kaleidoskoop. "Psühhobussil on selge visioon sellest, mis nad teevad ja kuidas asjaga edasi minna. Samuti on nad juba oma ideedest edasi liikunud, reaalselt tegutsenud ja midagi ära teinud, tunnustas žürii liige, TÜ ideelabori juht Kalev Kaarna."
Aprill 2014Ringvaade - ERR (alates 14. minutist) Psühhobuss külastamas Ringvaate stuudiot. Räägime oma projektist ning teeme mõned huvitavad katsed. "Jälgige tähelepanelikult kogu seda intervjuud!"
Aprill 2014Rändteadlased elavdavad koolielu - Õpetajate lehtPõgus ülevaade erinevatest teadust populariseerivatest projektidest, mida eesti kõrgkoolidega seoses pakutakse. "„Bussijuht” Madis Vasseri sõnul on nende laiem eesmärk populariseerida psühholoogiat kui teadust ning psühholoogi kui teadlast."
Märts 2014Avatud uste päevad üheksandikele - Võhma linnalehtNoored ajakirjanikud kajastamas oma ekskursiooni TÜ avatud uste päeval, mille raames astus esmakordselt üles ka Psühhobuss. "Psühholoogiat oli väga huvitav kuulata ja see eriala tundub olevat põnev."

Created with Mozello - the easiest way to create an awesome blog or website.

 .