Ajulabor

90 minutit

KUNI 30 INIMEST

7+ aastased

350€+km

Ajule käed külge! Ajulabor on töötoa formaadis pigem väiksemale seltskonnale sobilik poolteist tundi kestev hariv meelelahutus. Laseme osalejatel lõbusal viisil kogeda, kuidas on võimalik oma hallollust uurida erinevate lihtsamate ja keerulisemate vidinatega ning mida tulemused meile meie oma aju toimimise kohta ütlevad. Kui lihtne on mõnikord aju reaalsustaju petta, kui keeruline on uute tajuelamustega kohaneda ning kui erinevalt võivad erinevad inimesed maailma tajuda? Ajulabor on informatiivne ja lõbus samaaegselt, samuti hea tiimitöö arendus!

Tavaliselt kestab ajulabor 90 minutit, mille sisse mahub põgus ülevaade erinevatest seadmetest (10 min) ning töötoa stiilis katsetamine mitmete erinevate ülesannete juures (4x20min). Suurema seltskonna puhul on võimalik pakkuda ajulaborit rohkematele inimestele pikema aja jooksul - vaata siit. Kui publikut on nii palju, et ringi liikuda ei mahu, soovitame teadusetendust!

Sobilik:

  • sünnipäevad
  • koolitund või noortekeskuse üritus
  • linnapäevad või laat (messiformaadis)
  • suve- ja talvepäevad
  • firmaüritused

Lisaküsimustele saab vastused aadressil info@psyhhobuss.ee.

TAGURPIDI MAAILMA PRILLID

Kui edukalt on võimalik toimida maailmas, mis on pööratud täiesti pahupidi? Osalejad saavad kompida oma aju plastilisuse piire ning võivad tihti lausa vanduda, et nende oma käsi ei kuula enam sõna.SILMALIIGUTUSTE JÄLGIJA

See seade võimaldab teada saada, kuhu su silmad parasjagu vaatavad ning kuidas nad liiguvad. Teaduses kasutatakse selliseid seadmeid tihti, et uurida, kuidas inimesed visuaalseid stiimuleid töötlevad ja millised on kõige pilkupüüdvamad objektid.

AJULAINETE MÕÕTJA

Kas psühholoogid loevad mõtteid? Oleneb, mida mõtete all silmas pidada. Antud seadeldisega loeme, kas inimene hetkel keskendub pingsalt või on ta mõtted pigem hajevil.

ERISTUSLÄVE KAARDID

Mõne jaoks on maailm värvilisem kui teise jaoks. Seda sõna otseses mõttes, kuna inimeste võime eristada värve on erinev. Kes näeb rohkem, kes vähem? Millised näod on usaldusväärsemad kui teised? Meil on vahendid selle objektiivseks väljaselgitamiseks.


KOKUTAMISMASIN

Ehe näide sellest, kui hästi on aju kohanenud iseenda tööga. Kui räägime, kuuleme koheselt ka iseenda häält. Tekitades rääkimise ja hääle kuulmise vahele aga tillukese viivituse, kogeme tihti lausa täielikku kõnevõime kadumist.

REAKTSIOONIAJA MÕÕTMINE

Kui küsida, mida eksperimentaalpsühholoogias kõige rohkem mõõdetakse, siis arvatavasti oleks üks vastustest reaktsiooniaeg. Ajulaboris testime lihtsal viisil  reaktsiooniaega ning paneme nii mõnegi endale tunnistama, et ka inimeste võimetel on piirid.

STROOPI TEST

Kui impulsiivsed me oleme ja mis meie impulsiivsust mõjutab? Stroopi test annab aimu sellest, kuidas meie ajus on justkui erinevad teed, mida mööda vastuvõetud info liigub. Saame vastuse sellele, miks on raske nimetada värvide nimetusi, kui need on kirjutatud mingi teise värviga.

USALDUSVÄÄRSED NÄOD

Inimene oskab üldiselt väga hästi eristada, kes näeb talle usaldusväärsem välja. Pelgalt teise inimese näo põhjal on võimalik pakkuda, keda sooviksid inimesed suurema tõenäosusega näiteks presidendina näha.

PARAJALT MÕNUSAD MÕISTATUSED

Tegelikult ei pruugi mõistatused üldsegi nii keerulised olla, kui nad meile pealtnäha paistavad. Miks me siis ikka neid ära ei suuda lahendada?

Created with Mozello - the easiest way to create an awesome blog or website.

 .